Užitečné odkazy

Na této stránce najdete odkazy na stránky, které se věnují českému jazyku, především pravopisu.

http://www.pravidla.cz/ - pravidla českého pravopisu na internetu. Nejsou autorizována Ústavem pro jazyk český, přesto by měla být vcelku spolehlivá. Najdete zde především obecné rady k pravopisu, pomocí vyhledávání je možné si ověřit správný tvar důležitějších českých slov.

http://www.ujc.cas.cz/poradna/porfaq.htm - zde najdete seznam nejčastějších dotazů ohledně pravopisu, které jsou směřovány na jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český Akademie věd. Třeba se některý z nich může hodit i vám. Pokud odpověď na svoji otázku nenaleznete, můžete kontaktovat přímo poradnu, která vám odpoví (přibližně do druhého pracovního dne). E-mailovou adresu poradny stejně jako její telefonní číslo a poštovní adresu najdete zde: http://www.ujc.cas.cz/oddeleni/index.php?page=poradna

http://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Pravopisné_rady - některé rady ohledně českého pravopisu najdete i zde. Jde především o skloňování řeckých a latinských jmen, byste vs. by jste, výjimka vs. vyjímka, 10 kg, nebo 10kg, řadové číslovky, viz a velká písmena po předložce

http://www.typo.cz/informace/download/ucebnice.pdf - o některých dalších problémech pravopisu se dočtete zde (ve formátu pdf)

http://www.zpravy.net/serial/pravopis.php - rozšířená kontrola pravopisu pro MS Word 2003 se dá stáhnout z této stránky. (Kontrola by měla být více méně spolehlivá, na tvorbě této funkce se podílel ÚJČ a UK.)

http://jazykova-poradna.kvalitne.cz/ - jazyková poradna KK. Užitečná služba, jejíž spolehlivost však nemůžeme stoprocetně zaručit.

http://bohemistika.xf.cz/cisticka.htm - z této stránky si můžete stáhnout další nástroj na vyhledávání a opravování chyb v dokumentech.

Nahoru